fbpx

Tworzymy lepszą przyszłość

Razem wpływamy na poprawę stanu środowiska i polepszenie jakości życia wielu kobiet.
Poznaj niesamowite kobiety

Dbamy o Ciebie i o Środowisko

Ponad połowę społeczeństwa stanowią kobiety, które miesiączkują przez większą część swojego życia, produkując przy tym ogromne ilości odpadów. Jednakże pomimo tego jakże oczywistego faktu od kilku dekad nie powstały w tej dziedzinie żadne innowacje ani udogodnienie.

Zastanów się ile odpadów produkujesz każdego miesiąca przez jednorazowe produkty higieniczne. Zastana nawiałaś się kiedyś co zawierają tampony lub wkładki? Często mają  w sobie substancje chemiczne, które negatywnie wpływają na zdrowie.

W InBetween Revolution wierzymy, że mała zmiana, może mieć ogromy wpływ a nasze świadome wybory wpływają nie tylko na nasze życie, nasze ciała ale na nasze środowisko.

Razem tworzymy lepszą przyszłość i dbamy o dobro Planety!

Rozpocznijmy #inbetweenrevolution

Wpływ na Środowisko

Większość produktów menstruacyjnych jest zapakowana w plastik lub innego rodzaju tworzywo. Szacuje się, że rocznie generowanych jest ponad 200 000 ton odpadów pochodzących z opakowań produktowych higienicznych. Większość to plastik. Niestety spora część tych odpadów ląduje w ściekach, oceanach, na plażach, a często też w żołądkach zwierząt, które mylą je z pożywieniem.

Liczba podpasek zużyta w ciągu życia

Liczba tamponów zużyta w ciągu życia

Lat - tyle potrzeba, aby podpaska czy tampon się rozłożył*

Tyle okresów (średnio) przeżywa kobieta w ciągu całego życia

1 kubeczek/krążek może zastąpić średnio 2000 tamponów.

Kubeczek lub krążek Freya jest wielokrotnego użytku i będzie Ci służył przez lata. Oraz kosztuje ponad 50 razy mniej.

W ciągu całego życia każda kobieta zużywa od 5 do 15 tysięcy podpasek i tamponów, z których zdecydowana większość trafi na wysypiska jako odpady z tworzyw sztucznych. Kobiety średnio miesiączkują przez 40 lat (National Geographic).

Podpaski:

Podpaski należy zmieniać średni co 4 godziny, co daje 6 podpasek dziennie x 5 dni miesiączki = 30 podpasek na cykl x 456 okresów = 13680 podpasek.

Przy 10 podpaskach w opakowaniu to 1,368 opakowań x 3.5zł = 4788 zł

Tampony:

1 tampon co 6 godzin = 4 tamponów dziennie x 5 dni okresu = 20 tamponów na cykl x 456 okresy = 9120 tamponów.

Przy 32 tamponach w pudełku, to jest 285 pudełek x 18 zł = 5130 zł

Kubeczek Freya

Kubeczek Freya ma innowacyjny, ergonomiczny kształt, który idealnie dopasuje się do twojego ciała.

+ kubeczek występuje w dwóch rozmiarach,

+ łatwo się czyści,

+ przystępna cena.

Krążek Freya

Krążek Freya ma unikatowy kształt, który idealnie dopasuje się do twojego ciała.

+ krążek występuje w dwóch rozmiarach,

+ łatwo się aplikuje,

+ nie zasysa,

+ można uprawiać seks, nosząc krążek.

Krążek Freya z ogonkiem

Krążek Freya z ogonkiem to totalna innowacja na runku krążków i kubeczków. Dzięki sylikonowemu “ogonkowi” wyciąganie krążka jest niezwykle łatwe. Szczególnie polecany dla początkujących.

+ łatwość w aplikowaniu i wyciąganiu,

+ nie zasysa pochwy,

+ można uprawiać seks podczas okresu.

 Project México

 

Walczymy z ubóstwem menstruacyjnym

Ubóstwo menstruacyjne jest problemem zarówno globalnym, jak i lokalnym. Dotyka młode dziewczęta, immigrantow, kobiety o niskich dochodach i bezdomne oraz mieszkające w niezwykle odludnych krańcach Świata.

Ubóstwo menstruacyjne powoduje wykluczenie społeczne, kulturowe i edukacyjne. To z kolei może prowadzić do problemów z samooceną, które uniemożliwiają kobietom osiągnięcie pełnego potencjału. Kupując nasz kubeczek/krążek wspierasz kobiety w stanie Morelos w Meksyku, którym przekazujemy nasze produkty dzięki współpracy z lokalną orhanizacją San Vicente De Paul Morelos

 

Minimum zanieczyszczenia

Dbamy aby nasze produkty nie były pakowane w plastik. Już na początkowym etapie przyjeżdżają do nas w kartonowych opakowaniach. Dlatego też pamiętaj aby zawsze wyparzyć kubeczek/krążek przed pierwszy użyciem.

Nasze opakowania zrobione są z ekologicznego papieru, a tusz użyty do nadruku jest pochodzenia roślinnego (tusz sojowy: soy ink)

Freya krążek menstruacyjny

Wykonane ze 100% sylikonu medycznego

Sylikon powstaje z kwarcu. Kwarce jest rodzajem piasku i jest jednym z powszechnie występujących na Ziemi minerałem. Dlatego też jego pozyskiwanie nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego. Dbamy, aby nasze produkty i ich produkcja jak najmniej szkodziła Planecie. 

Źródło:

* london.gov.uk