fbpx

Kubeczki rosną na popularności

Jakie są zalety i wady kubków menstruacyjnych?

I czy są jakieś znaczące plusy i minusy dotyczące używania kubeczków menstruacyjnych zamiast konwencjonalnych produktów, których jeszcze nie brałeś pod uwagę?

  • Ekologicznie 90% 90%
  • Komfort 95% 95%
  • Higiena 92% 92%
  • Cena 80% 80%

Odkryj swoją kobiecość na nowo! 

Zalety

1. Cena

Jeden kubeczek może zastąpić ci setki tamponów a co za tym idzie setki złotych.  

2. Pozytywny wpływ na środowisko

Używając kubeczków zmniejszasz produkcję odpadów i przyczyniasz się do pozytywnych zmian społecznych. Promuj kubeczki wśród znajomych. Przejście na produkty do higieny menstruacyjnej wielokrotnego użytku jest krokiem we właściwym kierunku dla środowiska.

 

3. Długość noszenia

Jedną z wielu zalet kubeczka menstruacyjnego jest to, że można go nosić nawet przez 12 godzin.

Wynika to z większej pojemności kubeczka menstruacyjnego, co jest mocną zaletą.

Podpaska na noc może pomieścić od 10 do 15 mililitrów krwi, podczas gdy chłonny tampon pomieści 12 mililitrów płynu.

W zależności od wielkości kubka pojemność może wynosić od 25 do 30 mililitrów.

 

Freya krążek menstruacyjny

5. Bez zapachu

Krew wystawiona na działanie powietrza ma nieprzyjemny zapach i jeśli używasz podpasek, nie ma sposobu, aby temu zapobiec. Mimo, że jest to całkowicie naturalne, często powoduje zawstydzenie. Jedną z największych zalet używania kubeczka menstruacyjnego jest zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu.

Ponieważ kubeczek menstruacyjny gromadzi krew w twoim ciele, krew nie jest wystawiona na działanie powietrza. A ponieważ nie ma długotrwałego kontaktu z powietrzem, twoja krew nie może wytwarzać nieprzyjemnego zapachu.

 

4. Balans

Wszyscy wiemy, jak ważne jest zdrowie pochwy. Wszelkie drobne zakłócenia w ciele mogą powodować brak równowagi.

Podpaski mogą tworzyć ciepłe, wilgotne środowisko, które sprzyja rozwojowi bakterii i może zwiększać ryzyko infekcje. Bakterie mogą powodować duży dyskomfort i podrażnienie.

Z drugiej strony tampony mogą również zaburzyć naturalną równowagę pH organizmu. Wysoka absorpcja tamponów może wchłonąć wszystkie naturalne (dobre) bakterie z pochwy. Usunięcie tych dobrych bakterii, a także krwi, może spowodować brak równowagi w poziomie pH.

Kubeczek menstruacyjny niczego nie wchłania, lecz zbiera.

Tak więc wszelkie naturalne płyny wytwarzane przez twoje ciało są gromadzone, a następnie opróżniane później — nie ma nadmiernego wchłaniania, suchości ani dyskomfortu. To daje ci dobrze zrównoważoną, szczęśliwą pochwę.

Wady

kubeczek menstruacyjny

Wkładanie zajmuje czas

Pierwsze kilka razy może zająć Ci trochę czasu. Dopasowanie kubeczka czy krążka wymaga wprawy, ale nie martw się z czasem wkładanie i wyciąganie krążka będzie Ci przychodzić naturalnie. Kwestia treningu!

 

Może być z tym bałagan

Wyciąganie kubeczka często wiąże się z rozlaniem płynów. Dlatego najlepiej jak będziesz wykonywać tę czynność pod prysznicem lub nad toaletą. 

Freya sanitizer

Czyszczenie kubeczka

Niektórym czyszczenie kubeczka od krwi menstruacyjnej wydaje się dość “bleee”. Jeśli robisz to w tym samym garnku, w którym gotujesz jajka to faktycznie jest to trochę blee 😀 Dlatego przychodzimy ci z pomocą – Sanitizer Freya. Szybko i higienicznie.